به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،مسعود پاکزاد، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در حاشیه دیدار با گروه سرمایه گذاری چینی که به ایران سفر کرده بودند، بیان داشت: این گروه سرمایه گذاری چینی بعد از مذاکره و اطلاع از شرایط منطقه ویژه اقتصادی  پارسیان ابراز علاقه برای حضور در این منطقه داشتند.
به گفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، گروه سرمایه گذاری چینی در سفر به ایران، شرایط سرمایه گذاری در هرمزگان را نسبت به سایر استانها بهتر عنوان کرده است.
وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با دارا بودن مجوزهای زیست محیطی، گاز مورد نیاز تولید، بندر، معافیت های گمرکی و مالیاتی، دارا بودن مرز مجاز رسمی برای صادرات و واردات جزو مناطق ویژه منحصر به فرد کشور است.
پاکزاد خاطرنشان کرد: قرار گیری در نزدیکی پارس جنوبی یکی از مزیت های خوب منطقه ویژه اقتصادی پارسیان برای تامین گاز مورد نیاز سرمایه گذاران و واحدهای صنعتی در این منطقه است.

پاکزاد ضمن برشمردن مزیت ها و قابلیت های فراوان منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و بندر آن به عنوان بزرگترین رویداد اقتصادی غرب کشور، سرشار از جذابیت ها،استعدادها و توانمندی های فراوان جهت سرمایه گذاری است و ما تمامی مقدمات و شرایط مناسب جهت حضور و فعالیت سرمایه گذاران خارجی و داخلی را در این منطقه ایجاد کرده و خواهیم کرد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی  پارسیان تصریح کرد: اولین پست اسکله بندر پارسیان بزودی آماده بهره برداری خواهد بود و آلومینیوم جنوب می تواند مواد اولیه مورد نیاز خود را از طریق بندر پارسیان وارد و محصولات تولیدی خود را صادر کند.
وی در پایان بیان داشت: بندر پارسیان با افق تخلیه و بارگیری ۴۰ میلیون تن کالا در حال احداث است. فاز اول این بندر با ۴ اسکله در حال ساخت می باشد.