به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،حسن شاهرخی که از او به عنوان یکی از مدیران محبوب و پرتلاش در پارسیان و حتی هرمزگان نام می برند به مدت چهارسال مدیرعاملی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان را برعهده داشت. شاهرخی طی مدت حضور در منطقه ویژه پارسیان خدمات ارزنده ای از جمله ایجاد وحدت و همدلی در پارسیان، حمایت از اشتغال جوانان بخصوص بومیان و بانوان، احداث بندر، تصویب طرح جامع منطقه در هیئت دولت، آغاز احداث بزرگترین آب شیرین کن غرب استان هرمزگان، جذب سرمایه گذاران در حوزه های پتروشیمی و آلومینا و اعطای مجوز مرز مجاز رسمی به این منطقه و تشکیل تعاونی های مسکن و کارکنان را به جای گذاشت.اما با وجود مناطق ویژه صنعتی و نفتی در کشور همچون عسلویه، جاجرم، چابهار و قشم مهمترین و شاخص ترین خدمت مهندس شاهرخی به هرمزگان را می توان معرفی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان هاب سوم پتروشیمی در کشور نام برد.

متن دل نوشته  خداحافظی مهندس شاهرخی چنین است:

سلام
همکاران عزیز
قصه من در پارسیان (به عنوان مدیرعامل) تمام شد اما قصه شما در من تا ابد جریان دارد یاد و خاطره شما در جانم چنان حک شده که تا همیشه به آن افتخار میکنم.
الان بیشتر از زمان مدیریت خودم مایلم پیروزی ها و دستاوردهایتان را بشنوم. شما بخشی ازافتخارات و کارنامه من هستید.
آشنایی، دوستی و همکارى با شما چقدر زود و چقدر خوب گذشت.
انگار همین دیروز بود از هواپیما پیاده شدم و با مرد سیه چرده، همین یوسف خودمان، آشنا شدم. من بودم و تعداد اندکی حدود ۲۰ الی ۳۰ نفر و یک زمین فنس کشیده.
اما امروز اوضاع عوض شده شما بیش از دو هزار نفر هستید و انشاء الله تا پایان امسال به بیش از این افزایش خواهید یافت یکی از بزرگترین بندرهای ایران وخاورمیانه را میسازید و به زودی بخشی از آن را بهره برداری میکنید مقدمات حضور سرمایه گذاران از مجوز گرفته تا زیر ساختهای لازم آنان را فراهم کردید امسال احداث آب شیرین کن و آبگیر را شروع میکنید و مطمئنم با تفاهنامه شرکت ملی پتروشیمی و ایمیدرو انواع خوراک ها به این منطقه تخصیص وسرمایه گذاران پتروشیمی عملیات اجرایی کارشان را شروع میکنند .

ما به هدف اصلیمان یعنی ایجاد آسایش و آرامش برای انسانها نزدیک تر شده ایم . آری از اینکه شما ارتقاء یافته و پروبال گرفتید در پوستم نمیگنجم و بی نهایت خوشحالم اما باور کنید جدایی از شما خیلی دشوار است من از ابتدا برای پروژه پارسیان آمدم اما اکنون بیشتر از پروژه پارسیان به شما می اندیشم چرا که باور عمیق دارم با تجربه هایی که با هم اندوختیم پارسیان برگ زرینی در تاریخ ایران خواهد شد.

دوست دارم بدانید مدیر همیشه خندان و بذله گویتان مثل همه مردم غصه های پنهان کاری و غیر کاری داشت اما کار و انجام وظیفه را مهم ترین امر می دانست و الان نیز درخواستم از شما این است فرصت خدمت در این پروژه را گرامی بدارید.توصیه ام به شما که مثل خانواده ام هستید این است که راستگویانی دلیر، پیشروانی مهربان و فروتنانی بردبار باشید.
همدیگر را در پیشرفت یارى کنید و پشتیبان هم باشید.
اما جوانان پارسیان! اولویت دادن به کار آسایش و پیشرفت شما بخش بزرگی از دغدغه کارى من بود و آرزوی من این بود که در دوره کاری خودم همه شما مشغول شوید ولی نشد منتها بدانید همه تان در طی چند سال آینده مشغول به کار میشوید خیلی زود زود.
بی شک گشایش دروازه اقتصادی ایران در منطقه پارسیان، افتتاح درهای مبادله فرهنگ، گردشگری، کار، پول و در نتیجه آسایش و رفاه خواهد بود و ایران به این دروازه به دیده ی سکوى توسعه نگاه خواهد کرد.
بعد از این نام پارسیان در نقشه جغرافیای طبیعی و اقتصادی میهنمان نامی آشناتر و البته زبانزد خواهد شد.

بانوان شهرستان پارسیان! مطمئن باشید با درخشش بانوان همکارمان زمینه حضور شما در پارسیان فراهم است و من به عنوان حامی جذب شما مطمئنم اشتغال و پیشرفت شما در پارسیان با سرعت بیشتری انجام میشود.

این را بانوان ورزشکار با درخشش در سطح ملی و بانوان توانمند در تولید و عرضه سوغات و صنایع دستی نشان داده اند.
و اما مردم نجیب و شریف پارسیان
همیشه شما را سزاوار بهترین ها می دانم.
انسانهایی شریف و خونگرم که مثل خلیج فارس بخشنده و بزرگند.
مردمانی که خاک و آبشان را دوست دارند و در دامنه محبتشان حتى لاک پشتها هم پناه می گیرند.
تمام توانم را به کار گرفتم تا در کنار توسعه و صنعت، زیست بوم و فرهنگ و اقلیم منطقه راه طبیعی خود را بپوید.
از همه مسئولین شهرستانی و استانی بویژه استاندار محترم و نماینده محبوب شهرستان تشکر میکنم،از استادم  دکتر کرباسیان که با حمایت و اعتمادشان مدد رسان مدیریت بودند به صورت ویژه قدر دانی میکنم و از دکتر غریب پور نیز ممنونم که به این اعتماد تداوم بخشیدند. از انجمن ها و تشکلها چه مخالف و چه موافق که ما را در تعالی کارمان یاری رساندند ممنون و سپاسگزارم.
و در پایان !
بی اشتباه نبودم ولی تمام توانم را به کار گرفتم.
با ارزو و دعای خیر

پیروز و سربلند باشید.