به گزارش پرتال خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به نقل از خبرگزاری بلومبرگ تولید فولاد خام تاتا استیل Tata Steel از ابتدای جولای تا پایان سپتامبر ۲۰۱۹میلادی با ۴.۶۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید. میزان تولید فولاد خام این شرکت در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن ثبت شده است.

طی مدت یاد شده، تولید فولاد در تاتا استیل در جنوب شرقی آسیا به ۵۷۰ هزار تن افزایش یافت در حالی که در مدت مشابه سال گذشته میلادی ۵۴۰ هزارتن فولاد تولید کرده است.

فروش بیش از ۴.۱ میلیون تن فولاد

میزان فروش فولاد تاتا استیل طی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ میلادی ۴ میلیون و ۱۴۰هزار تن اعلام شده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته میلادی ۴ میلیون و ۳۲۰هزار تن بوده است.

همچنین میزان فروش در تاتا استیل اروپا و جنوب شرقی آسیا طی این مدت به ترتیب به ۲ میلیون و ۲۸۰هزار تن و ۶۱۰ هزار تن کاهش یافت. این در حالی است که میزان فروش در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی تاتا استیل اروپا و جنوب شرقی آسیا به ترتیب ۲ میلیون و ۲۷۰هزار تن و ۶۵۰ هزار تن به ثبت رسیده است.

شرکت تاتا استیل از زیرمجموعه های گروه تاتا است که در ۲۶ کشور جهان فعالیت می کند. تمرکز اصلی این شرکت در بازارهای فولاد استرالیا، چین، هند، هلند، سنگاپور، تایلند و انگلستان است. علاوه بر این، تاتا استیل بزرگترین فولادساز هند در سال مالی۲۰۱۹-۲۰۱۸ میلادی اعلام شده است.