به گزارش پرتال خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان  و به نقل از خبرورزشی، تیم ملی ایران در آخرین بازی خود از هفته نخست لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در سالن «جیانگمن اسپورت سنتر جیم» چین به مصاف آلمان رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروی رسید.

سعید معروف، امیر غفور، پوریا فیاضی، میلا عبادی‌پور، محمد موسوی، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور، بایکنان شروع کننده ایران در بازی مقابل آلمان بودند.

تیم ملی آلمان با حملات بهتر، شروع بهتری نسبت به ایران داشت، ولی اشتباهات مکرر آن‌ها به ویژه در سرویس باعث شد تا شاگردان کولاکوویچ، امتیازات از دست رفته را جبران کنند.

حساسیت بازی و نزدیک بودن پوئن‌ها سبب شد تا علی شفیعی جای مجرد را بگیرد. کولاکوویچ با انتخاب مجرد و تعویض او نشان داد که جوانگرایی و کسب نتیجه برای او اهمیتی یکسان دارند.

بازیکنان ایران اگرچه در حمله به اندازه آلمان موفق نبودند، ولی سرویس‌های خوب و اشتباهات حریف نتیجه این ست طولانی را ۳۰ بر ۲۸ به سود ایران رقم زد.

در ابتدای ست دوم نیز تیم آلمان برتری خود را به ایران دیکته کرد، اما توپگیری‌های خوب بازیکنان ایران و بازیسازی خوب سعید معروف، کار را به تساوی کشاند.

نتیجه دومین ست طولانی بازی نیز ۲۹ بر ۲۷ به سود ایران بود.

شاگردان کولاکوویچ، ست سوم را با آسودگی خاطر و عملکرد بهتری شروع کردند، ولی آلمانی‌ها با اسپک‌های «زیمون هرش» نتیجه را پا به پا پیش بردند. نتیجه این ست نیز ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران بود تا در نهایت ۳ بر صفر برنده بازی شده باشند.

آما دیدار  ایران – آلمان پس از پایان بازی:

 

سیمون هرش با کسب ۱۷ پوئن، امتیازآورترین بازیکن زمین بود|سیدمحمد موسوی و پوریا فیاضی با کسب ۱۳ پوئن، امتیازآورترین بازیکنان ایران لقب گرفتند.
هت‌تریک والیبالیست‌های ایرانی با پیروزی مقابل ژرمن‌ها
تیم ملی ایران هفته نخست لیگ ملت‌ها را با ۳ پیروزی ۳ امتیازی به پایان برد.تیم ملی ایران در نخستین بازی از هفته دوم لیگ ملت‌ها از ساعت ۱۱:۱۰ رو جمعه ۱۷ خرداد در توکیو به مصاف برزیل می‌رود. آرژانتین و ژاپن دیگر حریفان ایران در هفته دوم هستند.

نتایج کامل روز دوم مسابقات به شرح زیر است:

ایتالیا ۳ – آلمان صفر
ایران ۳ – چین صفر
برزیل ۳ – استرالیا ۲
روسیه ۳ – ژاپن یک
لهستان ۳ – آمریکا ۲
فرانسه ۳ – صربستان یک
کانادا ۳ – پرتغال صفر
آرژانتین ۳ – بلغارستان صفر