به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ، مراسم تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان پارسیان با حضور معاون سیاسی و انتخابات استانداری هرمزگان، معاون امور اقتصادی استانداری هرمزگان، مسئولین شهرستان و جمعی از مردم در سالن شهید تندگویان برگزار شد.

در مراسم تکریم و معارفه فرمانداران قدیم و جدید شهرستان پارسیان عباس میرزاد ، مدیر کل سیاسی، اجتماعی، امنیتی استانداری هرمزگان و فرماندار سابق پارسیان با اشاره به  ظرفیت ها و پتانسیل های عظیم پارسیان در حوزه های مختلف اظهار داشت: مگا پروژه منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در اینجا وجود دارد.وجود منطقه ویژه اقتصادی پارسیان برای شهرستان پارسیان یک نعمت است و با وجود مگاپروژه ای بنام منطقه ویژه پارسیان،شهرستان پارسیان در سال های آینده دگرگون خواهد شد.

 در  ادامه این مراسم معاون امور اقتصادی استانداری هرمزگان با قدردانی از زحمات قریب به ۱۰ ماهه میرزاد در فرمانداری پارسیان، گفت: یکی از شاخصه های انتخاب میرزاد به عنوان مدیر کل سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری، عدم وابستگی به هیچ کدام از نمایندگان و کاندیدهای مجلس در استان جهت مدیریت انتخابات مجلس یازدهم است.

حیدری با تبریک به فرماندار جوان پارسیان، تصریح کرد: فرماندار پارسیان یکی از جوان ترین فرمانداران کشور است که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در جوان گرایی مدیران این امر تحقق پذیرفت.

در پایان با حکم وزیر کشور از زحمات عباس میرزاد قدردانی شد و مجتبی رضاپور ۲۹ ساله نیز به عنوان فرماندار جدید پارسیان و جوان ترین فرماندار کشور منصوب شد ضمن اینکه پیشتر نیز عباس میرزاد به عنوان مدیر کل سیاسی، اجتماعی، امنیتی استانداری هرمزگان از سوی استاندار هرمزگان معرفی شده است.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در ۱۵ کیلومتری غرب شهر پارسیان در استان هرمزگان و به مساحت ۹۸۰۰ هکتار قرار دارد. این منطقه یکی از قطب‌های توسعه در کشور است که با توجه به مؤلفه‏‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، زیست محیطی و جغرافیایی، امکان استقرار صنایع مختلف انرژی‏‌بر در آن فراهم است.این منطقه برای احداث صنایع انرژی بر همچون پتروشیمی، فولاد، آلومینیوم، آلومینا و… در نظر گرفته شده است.

در طرح جامع مصوب این منطقه برنامه ریزی برای تولید ۱۸ میلیون تن در سال از جمله انواع محصولات پتروشیمیایی، ۴ میلیون تن محصولات فولادی، ۳ میلیون تن آلومینا و ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم به عنوان صنایع اصلی در نظر گرفته شده است.

همچنین تولید برق به میزان ۴۳۰۰ مگاوات و آب به میزان ۷۵۰ هزار متر مکعب در روز و بندری با ظرفیت بارگیری سالانه ۴۰ میلیون تن انواع کالا به عنوان صنایع پیشتیبان، صورت گرفته است و نخستین و بزرگترین بندر تخصصی صنایع معدنی و پتروشیمی کشور با ایجاد ۱۹ پست اسکله با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۴۰ میلیون تن در منطقه ویژه پارسیان در حال ساخت است.

کمک به صادرات غیرنفتی محصولات صنعتی تولیدشده، تأمین نیازهای داخلی درزمینهٔ صنایع اصلی مادر، استفاده از منابع گازی موجود در پارس جنوبی و شمالی، اشتغال‌زایی و رفع محرومیت از منطقه و کاهش هزینه‌های تولید به‌منظور تسهیل ورود کشور به بازارهای رقابتی جهانی از اهداف مرتبط بر ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی است.