به گزارش پرتال خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان  و به نقل از خبرورزشی، مارک ویلموتس در مراسم معارفه اش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: من ایران را کشوری پهناور دیدم و در بروکسل مذاکرات خوبی داشتیم. از طریق ویدئو‌ها فرهنگ ایران را شناختم. البته تصویری که در اروپایی‌ها از ایران است نه کاملا منفی است و نه مثبت.

وی افزود: من به زودی به همه جا سفر خواهم کرد، ولی از نظر حرفه‌ای و مجموعه‌های ورزشی ایران کشوری خوب است، خوشبختانه در ورزشگاه آزادی و پک همه چیز وجود دارد.

وی ادامه داد: من ۳ فرزند دارم و البته با همه آن‌ها صحبت کردم که به تهران سفر کنیم، اگر چه همه موافق این موضوع نبودند.

ویلموتس با تاکید بر اینکه زمانی کاپیتان تیم ملی بلژیک بود گفت: این یک افتخار است که بازیکنان برای تیم ملی کشورشان بازی کنند.

ما همه می‌خواهیم در کنار هم تیمی خوب بسازیم. امیدوارم با باشگاه‌ها همکاری خوبی داشته باشیم. ما هر هفته مسئولی داریم که بازی‌های لیگ را رصد کنند.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: مانوئل فریرا من را همراهی خواهد کرد و او ۲۵ سال سابقه کار دستیاری دارد. من وحید هاشمیان را هم به عنوان کمک مربی انتخاب کردم، چون او در آلمان کار کرده است و ما می‌توانیم در کنار هم به جام جهانی و جام ملت‌های بعد صعود کنیم. امیدوارم از کمک‌های دیگر همکارانم که یکی از آن‌ها در مارسی سابقه کاری دارند استفاده کنیم.

وی ادامه داد: امیدوارم در بازی با سوریه و کره جنوبی شناخت خوبی از بازیکنان پیدا کنم، در پایان هم آرزو می‌کنم که کشور شما ایران و کشور من بلژیک به جام جهانی صعود کنند.