به گزارش پرتال خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان  به نقل از فارس، ناصر شریفی ظهر امروز با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار و گفتگو کرد در این دیدار مسائل مهم صنایع مستقر در غرب استان هرمزگان مورد گفت و گو قرار گرفت.

ناصر شریفی در پایان این دیدار بیان داشت: در نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت موضوعات مهم از جمله توجه بیشتر وزارت صمت به شهرستانهای غربی استان و لزوم استقرار صنایع انرژی بر در سواحل با رعایت اصول زیست محیطی مطرح شد.

وی در مورد دیدار و گفت و گوی وی با فدایی مدیر منطقه ویژه اقتصادی لامرد که چند روز گذشته مطرح شده بود، اظهار داشت: در این دیدار خواسته بنده که درواقع خواسته ١٠ ساله مردم پارسیان  بوده تفکیک دو منطقه ویژه لامرد و پارسیان بود ولی این دیدار به‌گونه‌ای دیگر در فضای مجازی مطرح کرده‌اند.

نماینده مردم بستک در مجلس شورای اسلامی افزود: با احترام به مردم لامرد باید بگویم با توجه به اینکه دو منطقه ویژه پارسیان و لامرد در دو استان متفاوت قرار دارند از این رو مدیریت این دو پروژه هم باید مجزا و در اختیار استان‌های خودشان باشد.

شریفی خاطرنشان کرد: در دیدار امروز با وزیر صمت بر تفکیک دو پروژه لامرد و پارسیان تاکید کردم و با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت شیوه نام اجرایی تفکیک تا چند روز آینده ابلاغ خواهد شد و این مشکله ۱۰ ساله حل می‌شود.

این نماینده مجلس عنوان کرد: یکی از حقوق حقه مردم غرب استان استقلال صنایع در این منطقه است، از این پس استخدام و تمامی موارد قانونی منطقه ویژه پارسیان در استان هرمزگان تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تفکیک این دو پروژه همواره از مطالبات و خواسته‌های مردم  شهرستان پارسیان بوده که قول داده بودم تمام تلاش و پیگیری‌های لازم بعمل خواهم آورد و طی این مدت کوتاه و پیگیری‌های یک سال و چندماهه این کار مهم و اساسی به نتیجه رسید و به زودی خبر خوب دیگری درخصوص بهره‌مندی این خطه از عوارض آلایندگی پارس جنوبی که باز از خواسته‌ها و آرزوهای دیرین مردم، ائمه جمعه، معتمدین و شوراهای اسلامی شهر و روستا بوده و هفته آینده نهایی و ابلاغ می‌شود به اطلاع مردم خواهیم رساند.

شریفی با تشکر از زحمات و پیگیری‌های استاندار هرمزگان اظهار داشت: در این موضوع فریدون همتی استاندار هرمزگان زحمات قابل تقدیری کشیدند. همچنین در این دیدار از درایت و مدیریت بسیار خوب مدیرعامل جوان و خوش‌فکر ایمیدرو همچنین  از مدیرعامل جوان و پرتلاش منطقه ویژه اقتصادی پارسیان هم که طی ۳ سال حضور خود در این منطقه منشا اتفاقات خوب در پارسیان بوده اند تشکر بعمل آمد.