به گزارش پرتال خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به نقل از به روز رسانی، انتشار آخرین اخبار از تصمیم های جدید ترامپ، هواوی در لیست سیاه آمریکا قرار گرفته است و طبق این تصمیم گوگل مجبور است مطابق با قوانین آمریکا کلیه فعالیت های تجاری خود را با شرکت هواوی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری و فنی خاتمه دهد.

چند روز قبل رئیس جمهور آمریکا، شرکت هواوی و شرکت‌های تابعه‌ی آن را در فهرست فهرست سیاه تجاری ایالات متحده قرار داد. موج تصمیم اخیر واشنگتن به گوگل نیز رسید و گوگل نیز قصد دارد همکاری تجاری خود را با شرکت بزرگ چینی هواوی قطع کند.

هنوز جزییات بیشتری از تصمیمات گوگل در دست نیست . اما اگر گوگل همکاری خود را با  شرکت هواوی خاتمه دهد این غول فناوری چینی برای ادامه‌ی فعالیت‌های تجاری خود در خارج چین با مشکل جدی رو‌به‌رو خواهد شد و دیگر نمی‌تواند گوشی‌های هوشمند اندرویدی را با سیستم‌عامل اندروید به‌روزرسانی کند.

در ادامه این تصمیمات گوشی های جدید هواوی قادر نخواهند بود سرویس هایی از قبیل جیمیل،گوگل پلی را بروی گوشی های خود داشته باشند. باید منتظر تصمیمات جدید هواوی بود زیرا تصمیم جدید ترامپ برای این شرکت عواقب خوبی نخواهد داشت!