به گزارش پرتال خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به نقل از  فرمانداری پارسیان ، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری به ریاست دکتر میرزاد فرماندار شهرستان پارسیان با حضور مسئولین ادارات و بانکهای شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار پارسیان در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال در سطح شهرستان، گفت: شهرستان پارسیان با توجه به دارا بودن پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه ، توان بالایی برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در حوزه های مختلف گردشگری سواحل ، حوزه کشاورزی و صنعت را دارد.

دکتر میرزاد با تاکید بر لزوم توجه ویژه به بحث اشتغال و رفع مشکل بیکاری و بحث کارورزی اظهار داشت : در دولت  همه بسترهای لازم جهت حل مشکل بیکاری فراهم گردیده است.

وی گفت: اولویت اصلی ما در شهرستان حل مشکل اشتغال است ،  باید جوانان جویای کار را به سمت و سوی مهارت آموزی و داشتن تخصص در شهرستان سوق بدهیم  .

نماینده عالی دولت در شهرستان پارسیان با اشاره به همراهی و تعامل مدیران بانک ها با کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، اظهار داشت: برای به سرانجام رسیدن طرح های اشتغالزا ، مدیران شهرستان باید از همه ظرفیت های قانونی استفاده کرده و از هیچ تلاشی برای اجرایی شدن فروگذار نکنند لذا در این راستا مسئولین بانکها با تعامل و همراهی بیشتر در توسعه و رونق شهرستان گام های موثر بردارند .

فرماندار پارسیان با اشاره به همایش بزرگ سرمایه گذاری بین المللی در مرکز استان با همت بلند دکتر همتی استاندار معزز هرمزگان برگزار شد ،گفت : مسئولین شهرستان باید تلاش کنند که با فراهم کردن فرصت های اشتغال و شناسایی و استعداد یابی مکانهای سرمایه گذاری و اشتغالزایی در سطح شهرستان در سالی که توسط مقام معظم رهبری به سال رونق تولید نام گرفته است با حمایت از سرمایه گذاران و کار آفرینان فرصت های کار بیشتری فراهم و فرمان معظم له را جامه عمل بپوشانیم.

دکتر میرزاد رفع موانع تولید نیازمند مدیریت جهادی و تلاش دسته جمعی مدیران شهرستان است و  افزود: دستگاه های اجرایی جهت رفع موانع تولید و پیگیری و رفع مسائل و مشکلات سرمایه گذاری و اشتغال در تمامی ساعات شبانه روز وقت گذاشته و جهت رفع موانع و تسریع در امور اقدام نمایند  .

نماینده عالی دولت در پارسیان با اشاره به استقرار صنایع انرژی بر در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در شهرستان و منطقه عنوان کرد : توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای و ایجاد رشته های  دانشگاهی مربوط به صنایع انرژی بر در شرایط کنونی برای مهارت آموزی نیروی کار در منطقه ویژه امری ضروری می باشد.