به گزارش پرتال خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان روز چهارشنبه سیامک سلیمانی رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به همراه حسین مرادی مدیریت توسعه اقتصادی و جذب سرمایه همراه با تیم سرمایه گذاری منطقه در جلسه اتاق بازرگانی شهرکرد حضور یافتند و به تشریح پتانسیل های سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان پرداختند. گفتنی است دقایقی از این جلسه به پرسش و پاسخ در خصوص مزایای عمومی و خاص منطقه اختصاص یافت. همچنین مدیران حوزه صنعت پس از شنیدن معرفی منطقه به بحث و تبادل نظر در خصوص بهبود و توسعه هر چه بیشتر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان پرداختند و در این زمینه پیشنهاداتی ارائه نمودند، همچنین از پیشرفت بندر پارسیان ابراز خوشنودی کردند، احمدی رئیس اتاق بازرگانی گفت: بندر پارسیان میتواند نقطه عطفی در رونق صادرات استان باشد بخصوص که با راه اندازی این بندر و با توجه به استقرار گمرک منطقه و همچنین آسان تر بودن دسترسی بازرگانان استان میل بیشتری برای صادرات از بندر پارسیان پیدا خواهند کرد.

سلیمانی همچنین در خصوص طرح های عمرانی و زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان توضیحاتی را ارائه نمود و افزود: جایگاه اتاق بازرگانی باید جایگاه مطالبه گر باشد تا موجب پیشرفت اقتصاد و بازرگانی شود و این مهم حتی میتواند بر پیشرفت صنعت و طرح های عمرانی تاثیر به سزایی بگذارد.

سلیمانی به همراه تیم سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در ادامه همچنین با رئیس اداره صنعت و معدن شهرکرد دیدار داشتند و در خصوص پتانسیل های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و همچنین ظرفیت این منطقه برای بازرگانان محترم در حوزه صادرات و واردات کالا گفتگو کردند.

منزوی رئیس اداره صنعت و معدن شهرکرد در خصوص توسعه همکاری بازرگانان و سرمایه گذاران استان بخصوص سرمایه گذاران صنایع آب بر در شرایط کنونی کشور با منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ابراز امیدواری کرد و راه اندازی بندر پارسیان را یکی از مهمترین رویداد ها برای بازرگانان استان دانست و افزود: بندر پارسیان به جهت نزدیک تر بودن به شهرکرد و آسان بودن روند کار صدور و ورود کالای مورد نیاز استان نقش مهمی در اقتصاد و صنعت استان ایفا خواهد کرد در نهایت مقرر شد نمایندگان و سران اتاق بازرگانی شهرکرد و اداره صنعت و معدن شهرکرد  از آخرین پیشرفت زیرساختهای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بازدید به عمل آورند.