به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان  فریدون همتی استاندار هرمزگان، در گفتگو با خبرنگاران پیرامون اقدامات و پیگیری های انجام شده و ایجاد زیرساخت‌ها و اجرای پروژه های سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بیان کرد: با توجه به ظرفیت خیلی خوبی که در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان داریم و بناست در آینده ای نزدیک صنایع انرژی بر در آنجا شروع به فعالیت نماید، واحدهایی را ما از سال گذشته در حوزه پتروشیمی، فولاد، پودر آلومینا، همچنین در حوزه آب شیرین کن، نیروگاه پیگیری کرده بودیم و همچنان  هم فرایند صدور مجوزهای لازمه را پیگیری میکنیم.  این پیگیری ها عمدتا در حوزه تامین مالی  این پروژه ها بصورت  ارزی و  یا ریالی بوده است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: منطقه ویژه پارسیان جزو مهمترین مناطق ویژه ی کشور است که از لحاظ زیرساختی شرایط خوبی برای جذب سرمایه‌گذاران دارد.

همتی افزود: متقاضیانی داشتیم که با آن‌ها جلسه برگزار کردیم و به جد پیگیر هستیم تا روند شروع به کار آنها را تسریع کنیم.

ایشان با اشاره به راه اندازی صنایع بالادستی در پارسیان خاطرنشان نمود: یک واحد پتروشیمی داریم که به خوبی مسیر کارش پیش می رود. وی به  پروژه آلومینا و آلومینیوم هم گریز زد و گفت: در راه اندازی پروژه تولید پودر آلومینیا دو طرح داریم یکی به مقدار سیصد هزار تن و دیگری به ظرفیت یک میلیون تن، امیدواریم امسال شروع کنند.
مورد دیگر بحث تامین برق می باشد که ما با شرکت مبنا گفتگویی های داشتیم تا روند تامین برق را سرعت دهیم و  زیرساخت های دیگری که  لازم دارند فراهم آوریم.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: یکی از اولویت ها و تمرکزهای ما، منطقه ویژه اقتصادی پارسیان است و بخشی از تمرکزمان در پروژه های بزرگی است که در شرق استان؛ در جاسک و  سیریک و مناطق مرزی بناست ایجاد شود.

به گفته استاندار هرمزگان، رونق سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان سرعت توسعه در کشور را افزایش می‌دهد و می تواند هرمزگان را به عنوان هاپ مهم پتروشیمی در کشور معرفی کند.

همتی تأکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان مهمترین محور توسعه در غرب هرمزگان است و فعال سازی ظرفیت های آن اشتغالزایی فراوانی را به همراه خواهد داشت.

وی از پیشرفت صنایع بخصوص صنایع پتروشیمی در این منطقه ابراز رضایت کرد و گفت: منطقه ویژه پارسیان پیشرفت های خوبی در زمینه جذب سرمایه گذاری داشته و امیدواریم روز به روز بر سرعت پیشرفت پروژه های صنعتی و اقتصادی منطقه ویژه پارسیان افزوده شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه راه اندازی صنایع بزرگ در کشور در وضعیت اقتصادی کنونی، موجب غلبه بر دشمن در جنگ اقتصادی و باعث شادی و نشاط مردم خواهد شد ابراز امیدواری کرد که برنامه های مشخص شده،  طبق زمابندی پیش رود.