به گزارش پرتال خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیانبه نقل از مهر حسین هاشمی تختی در نشست مشترک اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی با مسئولان استانی استان هرمزگان در جریان سفر به این استان، اظهار کرد: در حوزه آب باید برنامه جامعی داشته باشیم، اگر در بهره‌برداری از دریا، بدون برنامه عمل کنیم امکان دارد در آینده دچار مشکلات بین‌المللی شویم. وزارت نیرو و کمیسیون کشاورزی تدبیری کند تا بتوانیم از این موهبت الهی به‌درستی استفاده کنیم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای سیستم راه‌اندازی دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن دچار مشکل هستیم که باید در زمینه‌ی هزینه‌کردهای آن مطالعه کنیم، تصریح کرد: بسیاری از کشاورزان بر روی زمین‌هایی خود مشغول به فعالیت کشاورزی هستند که تکلیف مالکیت و سند آن‌ها مشخص نیست و باید تعیین تکلیف شوند.

هاشمی تختی در پایان با تأکید بر اینکه در زمینه‌ی فروش محصولات کشاورزی مشکلاتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: کشاورزان به دلیل وجود واسطه‌ها در بازار داخلی باید محصولات تولیدی خود را به ثمن بخش به فروش برسانند، باید کشاورزان بتوانند مشتریان خود را حفظ کنند.