به گزارش خبرنگار منطقه ویژه اقتصادی پارسیان؛ حجت الاسلام هادی میرزایی در ابتدایی صحبت ها به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: موضوع اقتصاد مقاومتی که طی سالهای اخیر توسط مقام معظم رهبری مطرح شده تاکید آن بر توانمدسازی داخلی است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه از تجربیات تلخ اعتماد به بیرون، اغلب مسئولین نظام متوجه شدند که روش پیش گرفته شده توسط رهبری مبنی بر توان‌مندسازی داخلی و نگاه به درون درست است، زیرا معادلات جهانی به سمت و سوئی پیش می‌رود که باید به خودمان تکیه کنیم. خوشبختانه در این بین هستند شرکت ها و افرادی که با عشق به نظام کمک می کنند.
امام جمعه پارسیان سالروز منطقه ویژه را تبریک گفت و از به همه کسانی که سعی وافر کردند تا چنین پروژه ی عظیمی شکل بگیرد، تقدیر نمود. ایشان به ابعاد پروژه اشاره کرد و خاطر نشان نمود: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان پروژه ای ملی است و باید ملی بدان نگاه کنیم، اگر به آن اینگونه بنگریم، دیدمان باز می شود و خیلی از حاشیه ها رنگ می بازد.
حجت الاسلام والمسلمین میرزایی افزود: در ساخت پروژه ای ملی به این عظمت همه باید سهیم باشند. الحمدالله برکات این پروژه به استان هرمزگان و شهرستان پارسیان رسیده و سبب شده که مسئولین استانی توجه ویژه ای به پارسیان داشته باشند، در حالیکه تا چند سال پیش چنین توجهی نداشتند. منطقه ویژه سبب شده تمام توجهات به پارسیان جلب شود.

وی با بیان اینکه وقتی اسکله ی بزرگ صنعتی  و گمرک راه اندازی می شود، مراودات صورت می گیرد گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان پلی خواهد شد بین نظام و سایر کشورهای منطقه حوزه خلیج فارس. این مسئول با اشاره به شتاب ساخت پروژه ها در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان روند ساخت و تکمیل پروژه ها را خوب ارزیابی کرد و خواستار تسریع بیشتر گردید تا مشکلات زودتر حل شوند.
ایشان در پایان با بیان درخواست های مردم از منطقه ویژه اظهار داشت: باید سطح توقعات را مطابق با داشته ها و محدودیت ها تنظیم کرد. حجت الاسلام والمسلمین میرزایی هم چنین گفت: کارهای خوب و مهمی انجام شده و نیاز است اطلاع رسانی بیشتر صورت گیرد و برای انعکاس آن ها اهتمام ورزید تا مردم بدانند منطقه ویژه چه اندازه برایشان خوب و موثر بوده است.