به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان شیخ خنجی امام جمعه اهل سنت این شهرستان گفت: همه ما از راه‌اندازی منطقه ویژه خوشحالیم و معتقدیم اگر منطقه ویژه در پارسیان ایجاد نشده بود با خیل عظیم بی‌کاران مواجه بودیم، از این بابت قدردان همه کسانی هستیم که باعث و بانی این پروژه عظیم شده‌اند اما درخواست داریم که بحث اشتغال بیش از آن‌چه که تاکنون بوده توجه شود و جویندگان کار پارسیانی در اولویت خاص استخدامی‌ها قرار گیرند و به صرف نداشتن مدرک از استخدام محروم نگردند.

وی در این  گفت‌وگوی کوتاه که به مناسبت هشتمین سالگرد ساخت منطقه ویژه اقتصادی پارسیان انجام شده بود؛ گفت: مساله‌ای که می‌شود بدان عنایت بیش‌تری داشت موضوع اشتغال و مسئله‌ی سلامت است و مسئله سلامت  نهایت خواسته مردم است، مردم نگرانند که پارسیان عسلویه دیگری شود.

امام‌جمعه‌ اهل سنت پارسیان با بیان این‌که در آن‌جا به مسایل زیست محیطی توجه ویژه‌ای نداشته‌اند اظهار امیدواری کرد که در منطقه‌ی ویژه اقتصادی پارسیان به موضوع سلامت و مسائل زیست محیطی توجه خاص شود. وی پاسخ این سوال خبرنگار ما  که چگونه می‌توان به منطقه اقتصادی پارسیان رونق بخشید تصریح نمود: این مسئله بستگی به عزم ملی و همراهی دولت و مردم  دارد و نیازمند جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

شیخ خنجی روند تکمیل پروژه‌ها را مثبت ارزیابی کرد و تصریح نمود  الحمدالله کارهای زیادی انجام شده است .  چه در بعد زیرساخت و اخذ مجوزها و چه گمرک ….  کارهای خوبی انجام شده که جای تقدیر و تشکر دارد البته هنوز خیلی از کارها نیاز است که انجام بگیرد. مثلا محصور شدن مردم غورزه و ایجاد امکانات صید و صیادی برای اهالی این حوالی

این مسئول در پایان صحبت‌هایش به نقش منطقه ویژه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و  خواستار توجه بیش‌تر  شد.