وی گفت: تحریم‌های آمریکا کار را برای مردم دنیا سخت کرده، اما کشور ما به این مسئله توجه دارد. طبیعتاً تحریم‌ها بی‌تاثیر نیست، اما ما هم راه‌کار مقابله با آن را داریم.

مهندس شاهرخی خبر داد: یکی از دست‌آوردهای منطقه‌ی ویژه در دوسال تحریم‌ها، احداث بزرگ‌ترین بندر صنعتی-معدنی کشور است، که فعالیت اجرایش شروع شده و اولین فاز آن تا دو ماه آتی با حضور وزیر صنایع شروع خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان مدیرعامل این منطقه‌ی ویژه، تکمیل زنجیره‌ی محصولات فولادی و پتروشیمی، تولید محصولات با ارزش‌افزوده  بیش‌تر، جلوگیری از خام‌فروشی نفت و گاز و استفاده بهینه و رقابتی از میادین مشترک ایران و قطر را از مهم‌ترین اهداف استقرار صنایع انرژی بر در منطقه پارسیان عنوان کرد.

مهندس شاهرخی با اشاره به این‌که افق روشنی برای این منطقه‌ی ویژه اقتصادی پارسیان ترسیم شده، گفت: تا کنون بیش از ۲۰۰۰ نفر در این پروژه  مشغول به کار شده‌اند و متناسب با پیش‌رفت پروژه، اشتغال افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان، دست‌رسی آسان به آب‌های آزاد، داشتن زیرساخت‌های هوایی و دست‌رسی آسان به فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس، زیرساخت‌های  دریایی و طرح ایجاد بندر پارسیان با ظرفیت ۴۰ میلیون تن، امکان استفاده از ظرفیت خاص بندر، اخذ مصوبه دولت جهت اختصاص گاز با ظرفیت ۲۰ میلیون متر مکعب در روز و طرح احداث نیروگاه با ظرفیت ۴ هزار مگاوات از مزیت‌های منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان به شمار می‌آید.

برای دانلود فایل صوتی این گفت‌وگو روی لینک کلیک کنید.