به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، از جمله مواردی که فعالین پارسیانی در این دیدار خواستار شدند شفاف‌سازی درباره به کارگیری نیروی شرکت و روشن شدن چگونگی جذب افراد بود.

جملگی جوانان با اذعان این‌که ما می‌دانیم مهندس نورالدین الیاسی به فکر مردم پارسیان است، گفتند: می‌خواهیم بدانیم کیمیاشهری که وعده‌ی اجرایی شدنش در این‌جا داده می‌شود چه دست‌آوردی برای مردم منطقه خواهد داشت.

این افراد معتقد بودند که با ورود صنایع عسلویه به منطقه آمار آسیب‌های اجتماعی بالا رفته و خواستار چاره‌اندیشی شدند.

آن‌ها خواهان گردیدند: فراخوان‌های جذب نیرو یکی-دو سال قبل از زمان به کارگیری صورت گیرد تا نیروهای بومی فرصت کافی برای اخذ مدرک مربوطه و شرکت در آزمون را داشته باشند.

رشته‌های مورد نیاز را از قبل مشخص کنند و یکی دو سال قبل از انجام کار فازهای جدید و در دست اقدام اطلاع‌رسانی شوند تا جوانان پارسیانی بروند و در آن رشته‌ها تحصیل کنند و تخصص پیدا نمایند. متخصصین و مسئولین غیر بومی زمینه انتقال تجربیات را به نیروهای جوان بومی فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان پس از این‌که فعالان فرهنگی-اجتماعی پارسیانی دغدغه‌هایشان را مطرح کردند، مهندس الیاسی مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، شروع به پاسخ‌گویی کرد: وی ضمن عذر خواهی از تاخیر در برگزاری این جلسه،  گفت: خوشحالم فرصتی فراهم شده و در خدمت جوانان فعال، دل‌سوز و آینده‌نگر پارسیان هستم.

امیدوارم بتوانم با استفاده از  تجارب و سوابق اجرایی و مدیریتی‌ام برای رفع مشکلات منطقه به‌خصوص در حوزه‌ی اشتغال و صیانت از نیروی کار گام موثری بردارم.

این مسئول با اظهار این‌که ما هر چه داریم از مردم است و  چه برکتی بالاتر از آشنا شدن یک مسئول با ظرفیت‌های شهر و منطقه‌ی کاریش وجود دارد؟

 

مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان، افزود: من به قصد خدمت به مردم منطقه آمده‌ام و البته لطف بی‌کران و مهمان‌نوازی خوب اهالی مرا دل‌بسته‌ی این‌جا کرده است.

وی تاکید کرد: دفتر مرکزی منطقه در تهران کنترل و مدیریت می‌شود و ما هم تابع تصمیمات مرکز هستیم و نقطه جذب سرمایه‌گذار باید از تهران بعنوان مرکز کلان تصمیم‌گیری کشور آغاز گردد.

ایشان گفت: از اول با افتخار اعلام کرده‌ام تا روزی در این‌جا باشم، یک پارسیانی هستم و آرزویم این است  روزی که از پارسیان بروم بی‌کاری در این شهرستان ریشه‌کن شود.

الیاسی که علوم‌اجتماعی خوانده و با مباحث جامعه‌شناسی آشناست، به تعاریفی از این حوزه پرداخت و گفت: فرهنگ متغییر ولی ثابت است، در عین اختیاری بودن اجباریست از این رو مباحث فرهنگی باید ریشه‌ای بررسی شوند، هر وقت صنعتی وارد نقطه‌ای از کشور شود با خودش خورده فرهنگ‌ها می‌آورد و البته این به خودی خود بد نیست بل‌که می‌تواند باعث غنای فرهنگی و بالنده شدن هرچه بیش‌تر فرهنگ گردد.

این مسئول خاطر نشان ساخت: طبیعی است که اوایل کار سازگاری با این صنعت قدری مشکل است و ممکن است در آینده هم مشکلاتی ایجاد کند و به‌واسطه تغییرات حوزه صنعت، حتی تفریحات مردم هم تغییر کند، این تغییر و تحولات را می‌توان به فال نیک گرفت و به جای نگرانی برای آن برنامه‌ریزی کرد.

منطقه‌ی ویژه‌ی انرژی‌بر پارسیان حکم یک دانشگاه صنعتی کارآفرینی را دارد، دولت با توجه به متغییرهای مدنظرش یک‌سری امکانات به منطقه می‌آورد.

الیاسی تاکید کرد: پروژه‌ی پارسیان پروژه‌ای ملی است و یک ملت بدان چشم دارد و شما هم باید نگاهتان را ملی کنید و توجه داشته باشید که اگر افرادی با تجربه و متخصص برای خدمت‌گزاری به این‌جا ‌می‌آیند برای منطقه بد نخواهد بود و نه تنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد بل‌که برای پیش‌برد پروژه مفید و به منظور انتقال تجربیات لازم است. از این‌رو از بعضی می‌خواهم که عینک بدبینی را بردارند تا از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه بهره گیریم.

این مقام مسئول در امور کار و کارگری منطقه انرژی‌بر پارسیان گفت: شرکت برای استخدام در حوزه اداره کنندگان دارای محدودیت است ولی در حوزه اداره شوندگان که شامل شرکت‌ها و پروژه‌ها می‌باشد، اهالی پارسیان به‌عنوان ذی‌نفعان اولیه و مابقی کشور به‌عنوان ذی‌نفعان ثانوی منتفع خواهند شد.

مهندس الیاسی با بیان این‌که برخی افراد آگاهانه یا ناآگاهانه در فضاهای مجازی یک‌سویه عملکرد مدیران مجموعه را زیر سوال می‌برند گفت: مدیریت منطقه از نقدهای منصفانه‌ای که در آن اصل بی‌طرفی رعایت شده و منجر به تاثیر مثبت در پیشرفت پروژه باشد، استقبال می‌کند و در این بین از مردم انتظار می‌رود به عنوان صاحب اصلی این پروژه مدیران و خدمت‌گزاران خود را مورد حمایت قرار دهند.

وقتی  از ۱۱۷ نفر نیروی اداره کننده‌ی شرکت به بیش از ۱۰۰ نفر پارسیانی اعتماد شده، چطور به بومی‌گزینی توجه نگردیده است؟  سیاست کلان مدیرعاملِ شرکت، تاکید بر استفاده از ظرفیت انسانی جوامع محلی است. این مسئول  با ذکر نام افراد به‌کار گرفته شده و محل زندگی آن‌ها که با تایید حاضرین همراه شد، اظهار کرد: مطمئن باشید اگر پارتی بازی هم شده برای پارسیانی‌ها بوده و شرکت به وجود سرمایه‌های انسانی منطقه و به کارگیری آن‌ها در پست‌های مهم توجه ویژه کرده است.

ایشان با اظهار این‌که اشتغال ایجاد شده در آینده خود را نشان می‌دهد، گفت: تا کنون برای بیش از ۲۰۰۰ نفر، شغل ایجاد شده است. وی وعده داد: در آینده نیز از کلیه مهارت‌های مورد نیاز منطقه استفاده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان الیاسی در ادامه‌ی سخنانش خاطرنشان نمود: هم‌چنان که یک پزشک دوست دارد بیمارش درمان شود، یک مدیر هم می‌خواهد مشکلات حوزه مدیریتش حل شود. یک تحرک اقتصادی در این منطقه در حال شکل‌گیریست. اشتغال یک مقوله چندوجهی و ایجادیست، انتظار هست مردم بیش‌از پیش هم‌راهی کنند تا سرمایه‌گذاری شکل گیرد، فضای کسب و کار بهبود یابد  و منجر به ایجاد اشتغال در منطقه شود . وی با خطاب قرار دادن جوانان حاضر در جلسه گفت: خودتان را دست کم نگیرید، از آموزش غافل نشوید و آن را هزینه ندانید، با شرایط سازگاری پیدا کنید و خود را برای ورود به فضای جدید صنعتی مهیا کنید.

گزارش: محمد بساطی